ĆWICZENIA Z DYSONANSU, TOMASZ STAWISZYŃSKI
Wystaw opinię o produkcie
TOMASZ STAWISZYŃSKI, LITERANOVA, 2025, 9788383676166
90 lekcji krytycznego myślenia, które czerpią z codzienności
Dlaczego tak fascynują nas Niezidentyfikowane Obiekty Latające i teorie spiskowe?
Skąd rosnąca popularność charyzmatycznych wizjonerów i szarlatanów?
Czy w imię słusznych idei...
Kod produktu: 9788383676166
Opis
90 lekcji krytycznego myślenia, które czerpią z codzienności
Dlaczego tak fascynują nas Niezidentyfikowane Obiekty Latające i teorie spiskowe?
Skąd rosnąca popularność charyzmatycznych wizjonerów i szarlatanów?
Czy w imię słusznych idei wolno usprawiedliwiać przemoc?
Co "Indiana Jones" mówi o potrzebie wtajemniczenia a "Terminator" o realnych i fikcyjnych zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją?
Najnowsza książka Tomasza Stawiszyńskiego - filozofa i eseisty, autora m.in. "Ucieczki od bezradności", "Reguł na czas chaosu" i "Powrotu fatum" - to wybór 90 najciekawszych felietonów, które przez kilka ostatnich lat ukazywały się na łamach "Tygodnika Powszechnego".Zbiór wieńczy niepublikowany wcześniej esej "Ćwiczenia z dysonansu".
Przyczynkiem do refleksji są tu nie tylko mądre księgi i sprawy światowej wagi, ale też rzeczy z pozoru błahe, rzadko trafiające na pierwsze strony gazet. Autor nie przepuszcza żadnej okazji, by postawić pytania o ludzką kondycję, przyszłość naszej cywilizacji czy granice poznania.
W świecie, który dąży do niwelowania dysonansu, przypomina nam, że nie wszystko jest tak oczywiste, jak sugerują algorytmy mediów społecznościowych, prasowe nagłówki i plemienne narracje.
I że narzędziem, które pomoże nam ustrzec się uproszczeń, może być właśnie filozofia.
| AUTOR | TOMASZ STAWISZYŃSKI |
| TYTUŁ | ĆWICZENIA Z DYSONANSU |
| WYDAWCA | LITERANOVA |
| ROK WYDANIA | 2025 |
| OPRAWA | OPRAWA TWARDA |
| ILOŚĆ STRON | 408 |
| EAN | 9788383676166 |
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.